www.bestbaron.cz Dual Purpose Golden Retriever & Spinone Italiano Kennel
The Best Baron
Zlatý retrívr se zlatým kožíškem i srdíčkem a Spinone z Nekonečného příběhu
www.bestbaron.cz
Ing. Vladimír Melion, Cekov 5, 338 08 Czech Republic, Phone: +420 604708641, Skype: vvmelion, baron(a)bestbaron.cz,
35 min. od Prahy po dálnici D5, Exit 41, 4 km Cekov - mapa, GPS: N:49°49'19.584", E:13°45'53.442".

Spinone Italiano - Vrh A
První vrh tohoto vzácného a výjimečného plemene v České republice!!!
Vítáme všechny vážné zájemce o etablaci skvělého a jedinečného italského aristokrata u nás!

23.listopadu 2009 se nám narodilo 10 štěňátek, 4 krásní kluci a 6 sladkých holčiček.
Představujeme Vám miminka čistě italské krve z tohoto atraktivního zahraničního krytí
po velmi úspěšných rodičích s nádherným exteriérem, vynikajícími vlohami, dobrosrdečnou povahou a aktivní loveckou praxí!

Tatínek štěňátek pobývá momentálně na návštěvě v naší chovatelské stanici!!!

předpokládáme:

 • barva bílo-oranžová
 • pevné zdraví
 • ušlechtilý exteriér
 • prověřená a milá povaha
 • vynikající lovecké vlohy
 • vysoká inteligence a snadná cvičitelnost
 • termín porodu: konec listopadu 2009
 • odběr: nejdříve po dosažení 2 měsíců věku

      Trocha historie - aneb naše cesta ke spinonkům
Fotogalerie štěňátek:
 narození a 1. den ;  2. až 4. den ;  5. až 7. den ;  2. týden ;  3. týden ;  4. týden ;  5. týden ;  12. týden 
Otec:
Epithelium Massenzio ( Rubigno x Epithelium Ebe )

nar. 12.7.2005, LOI 06/3924
!!! syn světového vítěze 2005 & otec světového vítěze 2009 !!!
BIG, 5x BOB (IT,CZ,HR); Klubový vítěz ´09 (HR) a Vítěz speciální výstavy ´09 (CZ);
!!! Vítěz Prahy ´09, Vítěz Záhřebu ´09 a Vítěz Bruselu ´09 !!!
Raduno CISp ´08 & World Dog Show ´09 - vítěz třídy otevřené
čekatel na udělení titulu Interšampión: 2x CACIB, 3x res.CACIB
čekatel na udělení titulů národních šampionátů několika zemí (IT,CZ,SK,HR,B): 10x CAC, 1x res.CAC
aktivní lovecká praxe při individuálních i společných lovech
plnochrupý, skus nůžkový

Matka:
Rossetta Baron Ross Cynopolis ( Ludstar Bartolomeo x Tata di Bunarii )

nar. 22.4.2006, ČLP/SPI/3/09
3x BOB (CZ,SK); Klubový vítěz mladých ´07, Klubový vítěz ´08, 2x Vítěz speciální výstavy ´07&´08;
Národní vítěz ´09
Interšampión (3x CACIB, 6x res.CACIB),
Junioršampión CZ; Šampión krásy CZ&SK; Grandšampión CZ (3x CAJC, 15x CAC)
2x kvalifikace na Cruft´s ´08&´09
Raduno CISp ´08 - výborná 3 ve třídě šampiónů
vystavována dosud ve třech zemích (IT,CZ,SK), vždy oceněna jako "výborná"
T.A.N., Zkoušky vloh ohařů, Memoriál Josefa Luxe
plnochrupá, skus nůžkový
HD: A (0/1)

Náš miláček Růženka je vůbec prvním spinonkem ve zlato-fousaté smečce, pánečkův splněný dlouholetý sen, kopa veselí, radosti a štěstí:) Pochází z krevně nepříbuzných a pracovně vedených rodičů, kteří odvozují svůj původ ze staroitalských, úspěšných a chovem prověřených linií. Oba jsou jedinci vynikajících zdravotních, exteriérových, pracovních i chovných kvalit, kteří se pyšní šampionáty krásy hned několika zemí i prestižním titulem Interšampión. Také Růženka dosáhla již ve svém útlém mládí mnoha vítězných předvedení ve výstavních kruzích, získala několik šampionátů krásy a složila dosud troje pracovní zkoušky. Samozřejmě máme smělé plány, že další mety budeme společně překonávat zase po odchování miminek, všechno má však svůj čas...
Nejskvělejší na Růžence je však bezesporu její povaha, která nás konec konců přesvědčila o tom, že stojí za to chovat i spinonky, kterých ostatně není nikdy dost:) Dohromady je to dobrotivost sama, vášnivá cestovatelka a veselý smíšek, který rozdává optimismus a dobrou náladu vždy a všem kolem sebe. Je to nesmírně milá a vlohová fenečka nádherného exteriéru se skvělým temperamentem a chutí do práce, která si okamžitě každého získá svou vstřícnou a přátelskou povahou, díky níž má své četné příznivce a obdivovatele i při vykonávání canisterapeutické praxe. Miluje zejména děti a seniory, se kterými je během chvilky "na stejné vlně". Nevynechá žádnou příležitost, aby se nestala hned středem pozornosti, je velice společenská a pořád si vesele mrská oháňkou. Je to spontánně kontaktní aportér i podavač pacinek, od přírody doslova vášnivý:), čímž se stále dožaduje naší pozornosti. Má snad neotřesitelně vyrovnanou povahu s výraznými osobitými rysy životního pohodáře, což ještě umocňuje její dobrácké vzezření - při běhu plápolající dlouhé uši, mohutné obočí a hustý vous, zkrátka opravdu "důstojenství" samo:) No prostě spinonek se vším všudy, s nímž se nikdy nenudíme:)

Když na doporučení znalců plemene po dlouhých úvahách dozrálo naše rozhodnutí, že bychom si po Růžence s ohledem na její mimořádné kvality mohli doma ponechat štěňátko, vybrali jsme pro ni rovněž lovecky vedeného, zkušeného a v chovu osvědčeného, úspěšného partnera s nádherným exteriérem, prověřeným zdravím, vlohami i potomstvem. Macinko pochází z italské ChS Epithelium, jednoho z nejslavnějších kennelů tohoto starodávného plemene, z něhož vzešlo mnoho světoznámých odchovanců. Jsme velmi vděčni za přátelství a důvěru, které se nám od chovatelů Macunky dostalo, a jsme rovněž velmi hrdí na to, že štěňátka mají ve svém rodokmenu až do 5. generace předky, kteří žili a působili v této vpravdě unikátní velké spinonské rodině!!! Massenzio se honosí čekatelstvím na udělení titulů národních šampionátů několika zemí i titulu Interšampión. Letošní sezóna patří k jeho nejúspěšnějším, neboť se tento vpravdě famózní reprezentant plemene stal vítězem hned tří evropských metropolí(!) a jeho syn si ze Světové výstavy odnesl titul Světového vítěze!!! Tím se Maxíček zařadil na seznam top spinonů v celosvětovém žebříčku a my si moc vážíme toho, že jsme mohli být při tom.
Už za dob, kdy páneček pokukoval po štěňátkách spinonků, jsme znali Epithelium coby fenomén noblesního spinoního světa. Osobně jsme měli možnost seznámit se vloni, kdy jsme byli na celosvětovém srazu spinonů svědky jak výstavního, tak i pracovního předvedení fousáčků rodiny Amadori. Zaslouženě si z obou kolbišť odnášeli tituly nejcennější, a to ať již to byli slavní plemeníci, šampiónky-matky úspěšných vrhů, veteráni či dospívající mládí - a my jsme s obdivem neskrývaným požádali nesměle o radu, zda vůbec a případně kým by bylo možné v budoucnu Růženku nakrýt. Původně jsme mysleli na partii spíše pracovního rázu, avšak coby zakladatel chovu nám byl doporučen ženich skvělých exteriérových kvalit i ověřených pracovních vloh, a to životní praxí i na potomstvu, aby štěňátka v neposlední řadě měla i zřetelné předpoklady pro další eventuelní chovné uplatnění. Po pečlivém porovnání rodokmenů jsme dostali tip právě na Macinka, neboť spojení s ním dle zásad promyšlené, přísně vedené a generacemi prověřené liniové plemenitby předznamenávalo vše, co jsme si od něj slibovali: především pevné zdraví, ušlechtilý exteriér jednotného nelymfatického typu, výrazné barevné znaky a špičkovou kvalitu srsti, jemnou spinonskou povahu, vynikající lovecké vlohy pro vyhledávání zvěře, pevné vystavení a vrozený aport a instinktivní podřídivost a snadnou ovladatelnost - prostě vlastnosti, které tak důvěrně známe od Růženky.
Když pak slovo dalo slovo a my dostali po krytí zapůjčením Maxíka na pár měsíců k nám domů(!!!) opravdu velkorysou míru důvěry pánů chovatelů, otevřela se nám možnost z blízka každodenně sledovat jeho aristokratické chování, obdivovat nádherný klus a loveckou chytrost při navětření zvěře, zkamenění svalů coby alabastru při vystavování, spolehlivý a přitom jemný úchop při aportu čehokoli, nezlomnou chuť lovit na sněhu i ve vodě v našich drsnějších podmínkách - či v neposlení řadě poznávat jeho nesmírně hodnou, citlivou a něžnou povahu. Od prvního dne nás nenechal na pochybách, že správný spinonek nejraději líhá v postýlce či na gauči, o něž se s ním ostatní domácí hafani ochotně podělili. Jsme velmi rádi za všechny krásné a neopakovatelné chvilky, které spolu zažíváme, za všechny úžasné úspěchy, které si z každého předvedení odnáší, za to, že nám bude pomáhat s vychováváním svých dětiček:), prostě za každý den, který si s ním naplno užíváme.

Je pro nás velkým vyznamenáním, že se tímto výjimečným spojením vřadila naše ChS mezi Dual Purpose kennely i ve spinonském světě. Uvědomujeme si tíhu odpovědnosti, kterou jsme na sebe při založení chovu nového plemene v ČR vzali, a proto u nás s nadšením přivítáme všechny vážné zájemce o etablaci této vzácné a nesmírně ušlechtilé rasy, vpravdě italského aristokrata se skvělou povahou. A nejen proto, že jsme si dobře vědomi neopakovatelnosti této jedinečné příležitosti, všem majitelům našich štěňátek nabízíme ve shodě s vlastní chovatelskou praxí (i letitou zkušeností našich předcházejících generací) komplexní poradenství a veškerou praktickou pomoc, neboť poskytujeme celoživotní nadstandardní chovatelský servis u nás zcela výjimečného rozsahu.Jak to všechno bylo...
13.09.2009začátek hárání - dle následných zdravotních vyšetření je Růženka ve výborné kondici
21.09.2009stěr a hladina progesteronu vypovídají, že asi za 3 dny nastane ten správný čas na setkání se ženichem
24.09.2009první krytí - domů s námi odjíždí spokojená Růženka i tatínek Macinko
26.09.2009v pořádku proběhlo také druhé krytí
23.10.2009ultrazvuk nám potvrdil, že bude Růženka maminkou! Svým mazlivým a zádumčivým chováním i velkou chutí k jídlu nás o tom však nenechává na pochybách již hezkých pár dnů:)
Na ultrazvuku byla vidět opravdu požehnaná nadílka štěňátek. Kterépak z nich je asi právě na monitoru?
03.11.2009(40. den březosti) Růženka se začíná pěkně zakulacovat a má nevídanou chuť k jídlu. Pořád dovádí, tváří se veeelmi těhotně a vrhá na nás šibalské pohledy, ale nepřestává si vesele vrtět proutkem:) Vyhledává naši společnost a vyžaduje fůru mazlení navíc, drbání kožíšku i hlazení bříška. Má teď veškerá privilegia a velmi si to užívá, samozřejmě že s důstojností sobě vlastní:)
07.11.2009(44. den březosti) Zatímco si Růženečka užívá domácího vyzmazlování všech návštěv z rodiny, taťka Macinko se činí ve výstavním ringu - dnes posbíral CAC,CACIB,BOB, Vítěz Prahy´09 a BIG!!! Máme obrovskou radost a doufáme, že očekávaná miminka budou kráčet ve šlépějích svých skvělých rodičů.
11.11.2009(48. den březosti) Bříško se neustále zvětšuje a maminčina figura přestává být poněkud elegantní. Proto si Růženka užívá pravidelné masáže zádíček i častějšího věnčení, ovšem úplně nejlepší je to prý pořád v lese či na gauči...
16.11.2009(53. den březosti) Cítíme první znatelné pohyby v bříšku, jak štěňátka začínají pěkně dovádět. Maminka se už poněkud šetří a stále se dožaduje naší pozornosti i hlazení bříška. Začínáme podávat osvědčená homeopatika a všichni už se moc těšíme, až se miminka rozhodnou proklubat se na svět.
18.11.2009(55. den březosti) Bříško nabývá opravdu nevídaných rozměrů, takže raději začínáme Růžence měřit teplotu, dnes je to 37,9 stupňů Celsia - ještě je čas.
19.11.2009(56. den březosti) Dnešní teplota je 37,6 stupňů Celsia, užíváme pohody na zahradě a fotíme bříško.
20.11.2009(57. den březosti) Po půlnoci jsme naměřili 37,3 stupňů Celsia, zatím nic nenasvědčuje tomu, že by události nabraly rychlý spád. Panička tedy odjíždí s kluky fousáčky do Zagrebu, kde večer tatínek Macinko vyhrává Klubového vítěze a BOB.
21.11.2009(58. den březosti) Nastávající maminka je v naprosté pohodě. Teplota se drží na 37,6 stupňů Celsia, bříško se podobá veeelikému glóbu a na porod je prý stále ještě čas... Táta Maxíček dnes v Zagrebu CAC a res.CACIB.
22.11.2009(59. den březosti) Dnešní teplota je konstantní, opět 37,6 stupňů Celsia, a maminka má stále obrovskou chuť k jídlu. Miminka se v bříšku pohybují už o něco rychleji, Růženka se však tváří naprosto spokojeně. Taťulda Macunka dnes odjíždí domů s CAC,CACIB,BOB a Zagreb Winner´09 již jako Šampión krásy Chorvatska:)
23.11.2009(60. den březosti) Růženka nadšeně vítá kousek po půlnoci celou výpravu. Teplota je 37,4 stupňů Celsia, baští, venčíme a ukládáme se ke krátkému spánku. Maminka totiž začíná krátce oddychovat, ale po pohlazení bříška klidně usíná. Porod se neklamně blíží, takže páneček už drží čestnou stráž. - Ráno klesla teplota na 37,0 stupňů Celsia, maminka však opět baští, venčí se, usíná... Totéž v poledne, takže se ještě věnujeme finálním přípravám na příchod miminek a předporodním úpravám kožíšku.
Odpočinek hodinku před porodem. Růženku už pro jistotu doprovázíme všude, kam přechází. Neustále se dožaduje naší pozornosti a svým chováním nás udržuje v pohotovosti...
23.11.2009A už jsou na světě! Dnes se nám narodilo 10 sladkých štěňátek!!!
6 krásných holčiček a 4 malí cvaldové!
Všechna štěňátka jsou řádně napapkaná a spokojeně spinkají. Maminka Růženka je sice unavená, ale právem pyšná mamina. Vzorně se o svá miminka stará a ani na chvilku je neopouští. Neustále je opečovává v porodnici a má neustále velký hlad:)
23.11.2009A teď pěkně po pořádku...
Jak je vidět, naše pohodářka každým coulem:) přistoupila k celé záležitosti s noblesou sobě vlastní. Všechna miminka si hned od počátku náležitě užívala a rozhodně nemínila po celý čas přivádění potomstva na svět nikam spěchat. Během porodu se dokonce třikrát(!) posilnila vydatnou baštou, dvakrát jsme byli venčit a k našemu nemalému údivu si dokonce dopřála i několik sérií vydatného spánku, takže s jejím skvělým přístupem a podporou homeopatik bylo každé štěňátko po 2-3 kontrakcích venku, hezky v obalu a většinou hlavičkou. Všechna čest, obzvlášť na mamku prvničku:)
13:30 Růženka začíná být neklidná, postává, posedává, polehává...
13:45 odcházíme venčit na zahradu, ale nic se nekoná
 • 13:50 a je to tu - narodil se pejsek č.1 - váží 490g
  Růženka ho ihned opečovává, cvalda s chutí saje - a my máme velikou radost, vážíme a značíme, páneček fotí a smskuje do světa. Jak je mimčo zabezpečené, maminka k našemu překvapení usíná...
 • 14:55 se narodila fenka č.1 - váží 485g
  Vytoužená holčička je na světě a jakmile se přisaje, maminka si dává také baštu na posilněnou.
 • 15:25 se narodil pejsek č.2 - váží 430g
  Hladký příchod na svět se opakuje a klouček poprvé ochutnává mlíčko a jak sladce je na světě. Růženka po nás pokukuje a s důvěrou, že další mimčo určitě nepropásneme, klidně usíná. Po probuzení jdeme venčit, umyjeme - a rychle zpátky, protože
 • 18:15 se narodil pejsek č.3 - váží 470g a
 • 18:25 se narodila fenka č.2 - váží 410g
  Miminka i maminka jsou spokojená rodinka - a teď už skoro unisono baští a spinkají. My udiveně pozorujeme, že se však Růžence bříško skoro nezmenšilo...
 • 22:00 se narodila fenka č.3 - váží 485g
  Maminka důkladně čistí štěňátka i sebe a pozoruje, jak si spokojeně pomlaskávají u jejího bříška. To ještě ovšem netušíme, že se celá rodinka ještě jednou tak rozroste:)
 • 22:45 se narodil pejsek č.4 - váží 475g a hned
 • 23:00 se narodila fenka č.4 - váží 450g
  Růženka nás nepřestává přesvědčovat, že vše zvládá jako zkušený profesionál. Miminko je vždy třeba řádně olízat a probrat do života a nechat přisát, dál už to zvládnou lidičky. A nejen štěňátka, ale i maminka má přece velký hlad - s chutí si dává pozdní večeři a se samozřejmostí sobě vlastní i pořádnou porci spánku. Cca po 2 hodinách znovu krátce vyvenčit, umýt maminu - a
 • 01:35 se narodila fenka č.5 - váží 440g
  U cecíků začíná být poněkud těsno, ale Růženka se tváří, že ještě není hotovo.
 • 02:00 se narodila fenka č.6 - váží 455g
  Celá desítka sněhobílého spinonského štěstí je šťastně na druhé straně mámina bříška a spokojeně si vrní. Maminka z hlubokého spánku vysílá neklamné signály, že porod postoupil do finální fáze. Raději se tedy ještě přesvědčujeme pohmatem a nastupujeme střídavý dozor nad rovnoměrným sáním mlíčka hezky spravedlivě všemi miminky.

 • Jsou (skoro:)) jedno jako druhé. A jak je tedy od sebe rozeznáte?
  Jako nápovědu jsme opět použili osvědčené barevné značení:
  • 1. pejsek - má jednu zelenou tečku na zadečku
  • 2. pejsek - má dvě zelené tečky na zadečku
  • 3. pejsek - má jednu zelenou tečku na kohoutku
  • 4. pejsek - má dvě zelené tečky na kohoutku
  • 1. fenka - má jednu růžovou tečku na zadečku
  • 2. fenka - má dvě růžové tečky na zadečku
  • 3. fenka - má jednu růžovou tečku na kohoutku
  • 4. fenka - má dvě růžové tečky na kohoutku
  • 5. fenka - má dvě růžové tečky na kohoutku a jednu na zadečku
  • 6. fenka - má dvě růžové tečky na kohoutku a dvě na zadečku
  Růženka je pohodová a opravdu pozorná maminka, nic jí neujde. Vzorně se o svá miminka stará, pořádně si je užívá a nevzdaluje se od nich z porodnice. A nám nastává radostné období pozorování nových a nových zázraků přírody:)
  24.11.2009Fotogalerie - narození a 1. den
  Štěňátka pomalu poznávají, jak je fajn na světě. Jsou všechna velmi čilá a také moc krásná, docela jako tatínek a maminka:) No posuďte sami...
  25.11.2009Fotogalerie - 2. až 4. den
  Dnes pan doktor provedl důkladnou prohlídku maminky a všech miminek, všichni jsou v pořádku a k naší velké radosti výborně prosperují, což ukazuje nejen každodenní vážení. Štěňátkům byly zkráceny proutky, jak se na správné spinonky patří. Dlouho jsme totiž váhali, zda k tomuto kroku přistoupíme či nikoli, avšak rozhodli jsme se dát na radu zkušenějších; tento minizákrok přináší v dospělosti pouze pozitiva a italský spinone má dle standardu proutek kupírovaný... Miminka vše nesla statečně, pořádně se nadlábla a hned usnula, čímž se potvrdilo, že veškeré obavy jsou zbytečné. Dnes jsme rovněž zpozorovali první oranžové skvrnky:)
  30.11.2009Fotogalerie - 5. až 7. den
  Štěňátkům je právě 1 týden a všechna minimálně zdvojnásobila svoji porodní váhu. Zatímco si tatínek Macunka odskočil do Holandska na jubilejní Amsterodam Winner Show, Růženka vzorně pečovala o miminka a z porodnice odchází stále jenom na venčení. Má asi móooc dobré mlíčko, protože štěnísci rostou "jako z vody":) a mají pořád pěkně naducaná bříška. Máme se všichni prostě sladce, a tak i Vám všem přejeme hezké adventní předvánoční období!
  04.12.2009Skoro všechna miminka už ve svých 11ti dnech začínají mžourat na svět. Zlehounka otevírají očička a žvatlají pusinkama, ocumlávají mámu i sebe, protahují se a šmatlají, tedy spíš se prozatím jen tak kolem sebe batolí - a taky přes sebe, jak jen to jde. A papají a spinkají a ... tak pořád dokola:) Maminka se pokouší i o kojení v sedě a my začínáme štěňátečka poznávat už i bez teček na zádíčkách:)
  07.12.2009Fotogalerie - 2. týden
  Všechna miminka už koukají! Jsou jim právě 2 týdny a zažila dosud nepoznané věci, totiž první odčervování a stříhání drápků. Vše zvládla srdnatě a my jsme jim to vynahradili ještě delším vymazlováním:), protože celý víkend byli kluci fousáči s paničkou zase pryč, tentokrát ale jenom v Nitře, odkud si taťulda Maxík přivezl 2xCAC a res.CACIB. Maminka už sem tam chodí z porodnice relaxovat na gaučík, odkud vše pečlivě dozoruje. Jakmile se však miminka ozvou, šupajdí zpátky ke svým povinnostem. Je to prostě zlatíčko.
  14.12.2009Fotogalerie - 3. týden
  Štěňátkům jsou právě 3 týdny! Spolehlivě poznají maminku i nás a pečlivě si hlídají, kde se co šustne. Začínají si pěkně hrát s hračkami, sami s námi vyvolávají kontakt a dožadují se chování a mazlení - a samozřejmě nikdy nepropásnou kojení:) S ohledem na počet batolat a váhové přírůstky jsme začali přikrmovat štěněčím mlíčkem. Miminka rychle pochopila, že se najedí i lízáním, a přijala novou dobrotu s velkým nadšením. Jen si ještě občas pletou misku s bazénem-:), takže má po jídle maminka fůru práce s olizováním a dojídáním přebytků, což samozřejmě přijala s neskrývanou radostí:) - skoro jako včera nad ránem sníh a kluky fousáčky, kteří si z Belgie přivezli ta nejvyšší ocenění - tatínek Macinko se stal Vítězem Bruselu´09 coby třetí evropské metropole v tomto roce!!!
  18.12.2009V rámci Návštěvního odpoledne u BestBaronů se štěňátka poprvé ukázala prvním nedočkavým zájemcům, ovšem jen přes okenní sklo. Velmi si vážíme pečlivosti nových rodinek našich miminek, které přijely v předvánočním čase i ze zahraničí...
  19.12.2009...A dnes se o miminkách coby vrhové premiéře spinonků v naší ChS i v ČR dozvěděli oficiálně všichni členové veliké rodiny štěňátek the Best Baron na výročním setkání na konci roku. Děkujeme za štěňátka i dospěláky za obrovské množství dárků, dobrot a nejen vánočních milých pozorností, které se nám během těchto pára dnů doma sešly.
  21.12.2009Štěňátka dosáhla věku 4 týdnů a absolvovala i druhé odčervování a stříhání drápků. Protože se v tlamičkách začínají prořezávat první zoubky (což je pro maminku, která už kojí většinou ve stoje, ta méně radostná zpráva-:)), ochutnala už i štěněčí kašičku. Chutnala jim opravdu moc, jak bude vidět na fotečkách:) Pravidelně zkoumají svět i mimo porodní bednu a krom tatínka Maxíčka se z blízka seznámili i s ostatními členy zlato-fousaté rodiny. Všichni se těšíme na Vánoce a přejeme všem pohodové předvánoční přípravy.
  26.12.2009Miminka prožila ve spokojenosti své první vánoční svátky, dnes bylo veeelké focení, aby měla památku do albíčka:) Asi nejvíce si užila přehršle nových hraček a velmi je zajímal jejich tatínek i stromeček:) Jsou opravdu zvídavá a s nadšením reagují na všechny nové podněty. Doufáme, že to budou šikulkové po svých úžasných rodičích. Krásně se vybarvují a dělají nám velikou radost. Mamince však už o něco menší, neboť malí cvaldové zjistili, že je velká zábava tahat ji za uši a fousky a zkoušet její oháňku i trpělivost-:) Růženka však všechno trpělivě snáší a pokud miminka zrovna nespinkají, po celý čas se jim vzorně věnuje, pěkně si s nimi hraje a začíná je již i jemně vychovávat. Vždyť je to ta nejlepší maminka na světě:)
  28.12.2009Malá Růžátka:), jak štěnínkům říkáme, dnes překročila hranici věku 5 týdnů! Stále více se projevují jejich individuality a začínají se zvýrazňovat roztomilé náznaky delšího obočí a fousků. Prťata již pobývají v celém pokoji a do porodní bedny chodí jen spinkat. Spolehlivě reagují na náš hlas a neomylně poznají, když vejdeme do místnosti právě my. Je jich všude plno a my si s nimi naplno užíváme krásný sváteční čas.
  01.01.2010Do nového roku jsme vstoupili veskrze pohodově, miminka i velcí chlupáči tentokrát půlnoční oslavy prospali. Vládne u nás "štěňátkovský" režim, takže máme všichni o zábavu a veselí postaráno. A teprve venku ta sněhová nadílka, ze které se raduje snad nejvíc tatínek Macunko:)
  04.01.2010Štěňátka dnes ve věku 6 týdnů zvládla již třetí odčervování. Kousání do všeho, co se zrovna namane, ať už jsou to hračky, sourozenci nebo maminka-:), nabírá pomalu na intenzitě, stejně jako roztomilé bitky. Batolata rostou opravdu do krásy, jsou stále větší a vnímavější, nepropásnou žádnou novou legraci a velmi rychle se učí. Spolehlivě reagují na "ne" a jsou velmi čistotná, maminka však stále dbá důsledně i o hygienu a vzorně je opečovává. Štěňátka s nadšením křoupou již i granulky a pochutnávají si také na ostatních štěněčích dobrůtkách. Jsou to malé ušaté piraňky, které Růženku opravdu školí, jak se patří.

  Galerie rodičů - otec Massenzio

  Galerie rodičů - matka Rossetta Baron


  Štěňátka jsou odchovávána v domácnosti, dobře socializována.
  Celoživotně poskytujeme nadstandardní chovatelský servis unikátního rozsahu.
  Ing. Vladimír Melion, Cekov 5, 338 08 Czech Republic, Phone: +420 604708641, Skype: vvmelion, baron(a)bestbaron.cz,
  35 min. od Prahy po dálnici D5, Exit 41, 4 km Cekov - mapa, GPS: N:49°49'19.584", E:13°45'53.442".