www.bestbaron.cz Dual Purpose Golden Retriever & Spinone Italiano Kennel
The Best Baron
Zlatý retrívr se zlatým kožíškem i srdíčkem a Spinone z Nekonečného příběhu
www.bestbaron.cz
Ing. Vladimír Melion, Cekov 5, 338 08 Czech Republic, Phone: +420 604708641, Skype: vvmelion, baron(a)bestbaron.cz,
35 min. od Prahy po dálnici D5, Exit 41, 4 km Cekov - mapa, GPS: N:49°49'19.584", E:13°45'53.442".
Novinky

25.07.2009Na klubových SZVPR získal Santík titul res.CACT, přičemž titul CACT si odnesl rovněž potomek po otci z naší ChS! Byli to jediní goldeni, kteří na těchto zkouškách uspěli. Gratulujeme!
24.07.2009Také dnešek byl poněkud náročnější: dopoledne jsme vyhradili procedurám prvního očkování našich zlatých miminek; a zatímco už znavení sameťáčci pod dozorem spokojeně odfukovali:), uskutečnilo se tradiční návštěvní odpoledne u BB. Nosným bodem bylo téma veskrze letní, a to dovolená v zahraničí a cestování s pejsky, což je vždy ohromná zábava pro všechny:) Jsme pyšní na to, že jsou naši odchovánci opečováváni v úžasných rodinkách, kde si žijí jako v bavlnce. Děkujeme za milou návštěvu i hromady plyšáčků pro štěňátka a mňamek pro dospěláky!!!
20.07.2009Odpoledne jsme věnovali "generálce" na Barvářské zkoušky. Počasí bylo opět pestré, jako je celé letošní léto - sluníčko nakrátko přerušil tropický slejvák-:) Ač chlupáči prokazovali pěkné výkony, míra trémy některých vůdců přesto odpovídala vážnosti názvu dnešního nácviku. Přece jen "cvičení dělá umění":) a znalost náročné atmosféry zkoušek významně ovlivňuje jejich úspěšné složení, tak hodně štěstí!
19.07.2009V neděli pokračoval United-Olda ve výstavním turné:) a na mezinárodce v lázních Szombathely v Maďarsku získal od pana rozhodčího Rui Oliveira z Portugalska ve třídě pracovní krásné ocenění V2,res.CAC. Moc gratulujeme!
18.07.2009NVP v Mladé Boleslavi se zúčastňujeme tradičně a velmi rádi. Na letošní ročník se přihlásila rovná stovka zlaťáčků a naše ChS zde opět měla se svými 7mi odchovanci přímými a 10ti z druhé generace nejpočetnější zastoupení. Celé posuzování pana rozhodčího Milana Hampla bylo poznamenáno silným deštěm a padala při něm četná hodnocení "velmi dobrý", "dobrý" či "vyloučen". Z BestBaronů se u pejsků ve třídě mladých představili Vision-Badík a Walnut-Edík - a ve třídě pracovní si vyběhal Porthos 2. místo; u feneček se ve třídě pracovní vystavovaly Odyssea-Sissinka a Therese. Potomci po předcích z naší ChS zde z umístění v pořadí získali: V1,CAJC, 3x V1,CAC, V2,res.CAC a 2x V3. Všem děkujeme za milé setkání a hezkou prezentaci v obtížných podmínkách-:) a k dosaženým úspěchům blahopřejeme!
18.07.2009Na zahraničním výstavním kolbišti, tentokrát na MVP v rakouském Oberwartu, se vystavoval ve třídě pracovní United-Oldík a u pana rozhodčího Claudio de Giuliani z Itálie si vyběhal 4. místo. Gratulujeme!
17.07.2009Zcela výjimečně toliko za účasti těch nejpilnějších BestBaronů:) proběhla "generálka" na Lesní zkoušky. Navzdory tropickému počasí podávali chlupáčci zejména k radosti svých pánečků vyrovnané výkony a každý z nich odcházel s úlomkem na klobouku i na obojku:) Atmosféra panovala veskrze pohodová, nálada byla skvělá a klobásky jako vždy vynikající. Už se těšíme na další krásný tréninkový den.
14.07.2009Mety pravé zlaťákovské dospělosti dnes dosáhli odchvánci z vrhu Q a z vrhu R, kteří dnes slaví své 3. narozeniny! Quido-QuiQui, Quentine-Beníku, QuoVadis-Badíku, Quatro-Rexíku, Quintíku, Queeny, Querellko, Qualitty-Queenko; Romulko, Rustíku, Remíčku, Rozárko, Regi a Rosa-Bellinko, přejeme Vám všem jen a jen to nejlepší, něco dobrotek do mističky a hodně zábavy pro psí dušičky:) - a Vašim pánečkům bezpočet radostí v dalších zlatých dnech!
12.07.2009A na Speciální výstavě DRC v Hoisdorfu u Hamburgu se oba kluci umístili na stříbrných příčkách: Jumbo ve třídě vítězů V2,res.CAC a jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum ve třídě veteránů V2,res.Vet.CAC. Goldeny posuzoval pan rozhočí Jan Roger Sauge z Norska. Gratulujeme!
11.07.2009Na Speciální výstavě německého GRC v Hamburgu byl Jumbo vystavován ve třídě vítězů a od paní rozhodčí Sue Almey ze země původu obdržel v silné konkurenci ocenění V3. Jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum získal ve třídě veteránů opět umístění nejvyšší: V1,Vet.CAC a v závěrečných soutěžích ještě titul Nejlepší veterán!!! Srdečně blahopřejeme!
10.07.2009Uskutečnil se poslední z instruktážních nácviků, věnovaných přípravě na Lesní a Barvářské zkoušky, při kterém se ve svém umu zdokonalovali jak aspiranti rozstřelových baráží, tak i předzkouškoví premianti. Všem budeme držet palce, aby stejně úspěšně obstáli také při zkouškách.
06.07.2009Dnes zaznamenaly letošní nácvikové dny svůj účastnický rekord:), neboť dopoledne patřilo průpravě na Lesní a Barvářské zkoušky, zatímco odpoledne probíhala již druhá "generálka" na SZVPR. Ti nejzdatnější si tak v průběhu jediného dne mohli vyzkoušet téměř všechny disciplíny, které předkládá ZŘ pro zkoušky retrieverů. Náročný, avšak velmi motivující den:)
04.07.2009Na klubové výstavě německého GRC v Meisdorfu se Jumbo představil opět ve třídě šampiónů a od paní rozhodčí Rosemarie Wild ze Švýcarska obdržel v konkurenci starších soupeřů krásné ocenění V3. Jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum vyhrál třídu veteránů s oceněním V1,Vet.CAC. Oběma srdečně blahopřejeme!
03.07.2009V osvědčeném trojlístku goldíci-labroušci-flati se uskutečnil další z oblíbených nácviků na Lesní a Barvářské zkoušky, určený především těm méně zkušeným. Jsme velmi rádi, že se pánečci svým svěřencům pečlivě věnují a společné úsilí týmů P&P (pán a pes) přináší první ovoce.
30.06.2009Náš veselý smíšek Lojzička, babička miminek z našeho vrhu X :), oslaví dnes již své 9. narozeniny! Sluníčko naše rozesmáté, přejeme Ti všichni - i s Tvými krásnými a šikovnými zlatými dětmi:) - všechno nejlepší, hodně zdravíčka i každodenních dobrodružství - a abys rozdávala nám všem stále tolik radosti a dobré nálady jako doposud:)
29.06.2009A protože už prázdniny klepou na dveře:), překlopila se i série nácviků na zkoušky do intenzivnějšího letního režimu. Dnešek byl věnován opět průpravě dosledových prací a aportků pernaté i srstnaté, tedy procvičení všech disciplín, zkoušených na Lesních a Barvářských zkouškách, při němž jsme měli možnost sledovat jak zkouškové matadory, tak i začátečníky z řad těch nejmladších. Spektrum účastníků bylo opravdu pestré, krom labroušků a flatíků přijeli i naši odchovánci z vrhů O-W!!! Všem děkujeme za snahu a těšíme se na další pokroky!
28.06.2009Štěňátka z vrhu E slaví dnes své 6. narozeniny! EveningStar Juniore, Edgare, Edwarde, Elvisi, Elinko, Elisabeth, EarlyMorningSun alias Smilly a Everlesting Happinko, přejeme Vám všem jen to nejlepší: nejen pro dnešek:) samé dobroty a spoustu legrace v kruhu Vašich skvělých rodin - a Vašim páníčkům hodně pohody a radosti s Vámi.
28.06.2009A víkendový trojlístek doplňuje zpravodajství z Polska z MVP Kraków, kde goldeny posuzovala paní Sigrid Jarmer z Rakouska. United-Olda zde ve třídě pracovní získal V4 a TellMe-Stelinka v konkurenci 18ti fen krásné umístění V2! Oběma zdatným matadorům výstavních kolbišť moc gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!
27.06.2009Z milého důvodu péče o štěňátka a přemíry studijních povinností jsme museli tentokrát MVP Intercanis v Brně vypustit. S o to větší radostí jsme přijali skvělé zprávy z výstaviště: ve třídě šampiónů si United vyběhal vítězství a stal se tak i nejmladším čekatelem čestného titulu Grandšampión CZ plemene GR v historii!!! Umístění nás těší o to víc, že konkurence byla na této výstavě opravdu obrovská - na stupíncích níže skončili reprezentanti světoznámých ChS Dewmist, Ashbury či Fiddle-de-Dee's. Ve třídě otevřené se na "Výbornou" prohěhly TellMe a Rosalia, která se umístila jako 4. Také potomci po předcích, odchovaných v naší ChS, si vedli výtečně a bez výjimky dnes ve svých třídách obsadili ty nejvyšší příčky (2x V1,CAC a V2,rec.CAC)! Psy posuzovala paní rozhodčí Suzanne Höger z Rakouska a feny dr. Blahoslav Jindřichovský. Všem srdečně blahopřejme!
27.06.2009Na zkouškovém poli zahájil dnes svoji letošní sezónu Portík, když se svojí šikovnou paničkou absolvoval v I. ceně Barvářské zkoušky a vysloužil si pohár za krásné 3. místo! Umístění je o to cennější, že startujícími na těchto zkouškách byli pouze vůdci s jezevčíky, teriéry a slídiči:) Velmi si vážíme společného úsilí tohoto báječného týmu a moc gratulujeme!
26.06.2009Dnešní návštěvní odpoledne bylo docela netradiční a odehrálo se z velké části pod okny na návsi:), neboť středem pozornosti byla zejména naše 2-týdenní miminka - a hned za bránou především jejich úžasní prarodiče:) Děkujeme všem za milou návštěvu a těšíme se na další brzké setkání.
21.06.2009Na Krajské výstavě v Trmicích se ve třídě otevřené vystavoval Paris a vyběhal si V2. Je pro nás velmi příjemným zjištěním, že hned 10 našich odchovánků výborně uspělo jak ve výstavních kruzích, tak i na zkouškových polích - a v rámci jediného víkendu hned na 6ti kolbištích!!! Máme z Vás všech obrovskou radost a všem Vám blahopřejeme, zlatíčka naše!
21.06.2009Zkoušku OVVR dnes s výborným výsledkem složili hned tři zástupci naší ChS: TellMe-Stelinka (která prokázala aport se zvěří, a to bažantí i kachní:)), Sissi-Sherin a Vision-Badík. K dosaženým úspěchům jim gratulujeme a pánečkům děkujeme za pečlivou přípravu a pěkné předvedení svých zlaťáčků. Zde naleznete výsledky a foto...
20.-21.06.2009V pracovní třídě se na 2-denní mezinárodce v maďarském Székesfehérvár prezentoval United. Po oba dva dny posuzovali goldíky tuzemští páni rozhodčí - v sobotu paní Marianne Gyárfás a Olda získal V2,res.CAC; v neděli pak od pana rozhodčího László Erdős obdržel ocenění V1,CAC,res.CACIB a stal se tak čekatelem šampióna krásy Maďarska jako již 4. země v pořadí! Máme velikou radost a moc mu gratulujeme!
20.-21.06.2009Mezinárodní zkoušky přinášení retrívrů, které patří k nejnáročnějším retrívřím soutěžím, absolvovali hned dva naši odchovanci: Denis v I. ceně se ztrátou jediné kytičky, a to na čtverci v lese; a Santíka potrápila disciplína klid na stanovišti. Dále do finále úspěšně doběhli rovněž dva zástupci BB odchovů 2. generace, z čehož vyplývá, že zde naše ChS byla co do krevních linií zastoupena nejpočetněji ze všech plemen; a celá pětina účastníků tohoto klání odvozuje svůj původ z krve BB!!! Všem srdečně blahopřejeme!
20.06.2009Ačkoli se na OVP loveckých plemen do příjemného prostředí zámeckého parku v Praze-Kunraticích BestBaroni dostavili i tentokrát v komorní sestavě, dopadli naprosto skvěle - oba totiž vyhráli pracovní třídu: Porthos získal ocenění V1-Vítěz třídy pracovní a Oblastní vítěz a Odyssea-Sissinka ohodnocení V1-Vítěz třídy pracovní; a jak se patří si užili i závěrečné defilé a focení:) S odchovy 2. generace BB, které do celkového skóre přidaly ještě pár Výborných a vítězství ve třídě mladých a otevřené, utvořili celou čtvrtinu přihlášených goldíků! Celou VIII.sk. FCI zde posuzoval pan rozhodčí Pavel Šulcek, s jehož vnímáním jak kvality předváděných psů tak i úrovně jejich prezentace jsme se ztotožnili. Oběma našim zlatíčkům i jejich pánečkům děkujeme za podporu, milou společnost i hezkou prezentaci:) a přejeme jim hodně dalších úspěchů!
20.06.2009A další z výstavních ringů byl tentýž den náš, neboť i na Krajské výstavě v Rokycanech bylo prezentováno 7 zástupců GR, z nichž čtyři odvozují svůj původ z BB chovných linií a dva z nich dosáhli titulů nejvyšších - Krajský vítěz!!! Jediný přímý zástupce Pluto-Badík získal ve třídě otevřené V2. Všem gratulujeme!
19.06.2009V poněkud komornějším duchu proběhl úvodní nácvik dosledových prací, tedy metodika přípravy na Lesní a Barvářské zkoušky. Ač většina pejsků byla na barvě poprvé, nenechali se zahanbit a svými vlohami pro práci na pobarvené stopě překvapili zejména své vůdce:) Jak známo, všichni retrívři, pocházející z prověřené krve, mají vytříbené nosové schopnosti; a byla by škoda nechat je ležet ladem-:)
18.06.2009Naše šikulka a pohodářka každým coulem Kačenka slaví již své 8. narozeniny! Všichni jí srdečně blahopřejeme a přejeme jen a jen to nejlepší: stále hodně zábavy a radosti z práce - a hlavně neutuchající elán a vynalézavost při vymýšlení stále nových legrací k pobavení celé domácí smečky:) S poděkováním za pomoc při každodenní výchově především dcerunky-mazlinky Mexinky a vnoučátka-lumpice Meginky bude jako jedna ze zakladatelek BB chovných linií nadále požívat těch nejvyšších privilegií, a to již jako sedmá v pořadí našich "zlatých důchodců"...
14.06.2009Klubové zkoušky ze Speciální vodní práce se pro nás staly zase jedním velkým svátkem a sladkou odměnou za každodenní úsilí. Výsledky mluví za vše: polovina účastníků těchto vzorně uspořádaných zkoušek se připravovala na našich nácvikách (skóre činí: CACT, res.CACT, 4x I.cena, 2x II.cena a 1x III.cena) a třetina pocházela přímo z naší ChS!!! Velkou radost nám dnes z našich odchovanců udělali: United-Oliver, Paris, Tornado-Tedík, Santi, Odyssea-Sissinka a Pluto-Badík. K dosaženým úspěchům všem gratulujeme a pánečkům děkujeme za svědomitou přípravu a vzorné odvedení svých zlatíček. Zde naleznete výsledky a fotogalerii...
13.06.2009Na NVP Klatovy jsme měli pouze jednoho přímého zástupce, ve třídě otevřené se předvedl Pluto-Badík a získal zde 3.místo. Z odchovů druhé generace BB máme radost z ocenění nejvyšších: V1,CAJC,NV,BOB, V1,CAC, 2x V2,res.CAC a V3. Gratulujeme!
12.06.2009Dopoledne tohoto pestrého výcvikového pátku patřilo "generálce" na zkoušky OVVR, na kterou přijeli rovněž naši odchovanci z vrhů R-W. Všichni chlupáči spolehlivě prokázali své vlohy i dovednosti, takže doufáme, že se jim neméně dobře povede i při zkouškách:) - Odpoledne si pak ještě ti nejnadšenější z trénujících na SZVPR vyzkoušeli klíčové disciplíny vodních zkoušek, kdy se hafánci utvrdili ve výkonech a vůdci v přesvědčení, že to spolu zvládnou:)
09.06.2009Dneškem se začala psát nová kapitola historie ChS, neboť se poprvé na domácí půdě stali rodiči jediného vrhu naši dva úspěšní odchovanci! Náš miláček Fanynka nad ránem porodila 6 rozkošných cvalíků, jejichž tatínkem je krasavec Oliverek!!! Maminka i miminka jsou v pořádku, my máme velikou radost a představujeme Vám alespoň na fotečkách:) štěňátka z vrhu X. Jakmile trochu povyrostou, budou si moci užívat krom celé BB smečky i laskavé výchovy svých prarodičů Barouška, Lojzičky a Glorinky:)
08.06.2009Před ostrým startem na SZVPR si dnes "generálkou" na tyto zkoušky prošli mj. i naši odchovanci z vrhů O-U:) Všem účastníkům budeme držet palce, aby zdárně dopilovali nedostatky a obstáli neméně tak dobře i na zkouškách.
07.06.2009Štěňátka z velmi nadějně se vyvíjejícího vrhu W dnes oslaví své 1. narozeniny! Jsou to mlaďoši Winner-Wilda, Winston-Laky, Walnut-Edík, Washington-Kubík a slečny Waikiki-Wiky, Wanessa-Wendy, Wickie, Wella a Winnie, kterým přejeme jen to nejlepší: krásnou narozeninkovou oslavu, k tomu jak se patří zábavu a dortík ze samých dobrot:) Do dalších dnů, abyste především svým pánečkům dělali jen a jen samou radost. A pak samozřejmě i nějaké ty úspěchy na poli výstavním i pracovním.
07.06.2009A další "výstavní víkend" uzavírá žhavá novinka ze speciálky v německém Itzehoe, kde posuzoval rozhodčí z Nizozemí pan Bart van Maren. Ve třídě vítězů obstál Jumbo na "výbornou", jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum ve třídě veteránů obdržel opět to nejlepší ocenění: V1,Vet.CAC a v závěrečných soutěžích ještě titul Nejlepší veterán!!! Gratulujeme oběma klukům i jejich lidičkám!
06.06.2009Klubová výstava RK CZ se letos poprvé konala v zámeckém parku v Oslavanech u Brna a svým průběhem se zařadila mezi BB zdařilé akce. Goldíků sem byla přihlášena rovná 100, a to původem hned z 10ti zemí Evropy (CZ, SK, PL, AT, FR, IT, ESP, GB, RU, UK). Více než desetina odvozovala svůj původ z naší ChS, takže BB odchovy zde byly zastoupeny opět nejpočetněji!!! Z odchovů přímých na kruhu pejsků uzavírali posouzení třídy otevřené Sebastian (V4) a Ultimus-Timík; ve třídě pracovní Maestro a Porthos; a ve třídě vítězů United-Oldík. Na kruhu feneček se v otevřené třídě proběhla naše Glorinka a TellMe-Stelinka ji s oceněním V1,CAC vyhrála; ve třídě pracovní si vyběhala Odyssea-Sissinka "bronzovou" V3 (přičemž tuto třídu obsadily výhradně potomci BB krve!); a ve třídě veteránů se poprvé výborně prezentovala naše Alfička. (Potomci rodičů, odchovaných u BB, získali v pořadí VN3, V1,CAC a V2,res.CAC). Zlaťáčky posuzovali renomovaní chovatelé ze země původu, pejsky paní Chris Ashton a fenečky pan Bernard Catterall. V závěrečných soutěžních kláních o nejlepší chovatelskou skupinu se představila naše "štěňátka" v sestavě opět nejpočetnější a nejsladěnější:), a to ve složení Gloria - TellMe - Odyssea - Porthos - United, takže nastoupilo 5 potomků po 9 rodičích!!! Rovněž nás velmi potěšilo, že tatínek našeho vrhu V, JCh.&Ch. Ashbury Absolute Lover, tuto prestižní výstavu s oceněními CAC, Vítěz Oslavan, BOB a BIS vyhrál a stal se i 2. nejlepším plemeníkem. Všem srdečně blahopřejeme, děkujeme za podporu a vzornou reprezentaci naší ChS a přejeme hodně dalších úspěchů!
06.06.2009Odpoledne jsme dostali zprávy z Německa z CACIB Neumünster, kde se Jumbo vystavoval ve třídě šampiónů a od pana rozhodčího Frank Kane ze země původu obdržel ocenění V3. Jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum získal ve třídě veteránů díky obdivuhodné kondici na jeho věk 10ti let(!) umístění nejvyšší: V1,Vet.CAC a v závěrečných soutěžích ještě BOB Veteran!!! Gratulujeme!
02.06.2009Slaví naše "sladká" Sweetynka již své 8. narozeniny! Se všemi zlatoušky jí srdečně gratulujeme a přejeme všechno nej-: hlavně hodně zdravíčka, radosti ze života a bezpočet každodenních zlatých legrací:) - které se dnes pro změnu nesly ve znamení natáčení rozhovorů a pořizování fotodokumentace ze života zlaté BB smečky:) Krom oslavenkyně byli středem pozornosti obě nastávající maminky, samozřejmě naši legendární senioři-zakladatelé a pozornost na sebe strhli i rozpustilí mlaďoši. Odkaz na reportáž přidáme po uveřejnění.
01.06.2009Na Den dětí jsme našim zlatíčkům již tradičně připravili zahradní minioslavu, kdy si krom svých oblíbených mňamek užili dle libosti i zábavný parkur v ryze neformálním stylu kombinace agility - frisbee - flyball. A večer jsme slavili znovu, a to negativní výsledek z posouzení RTG snímků displázie kloubů naší dračice Violette - DKK: 0/1, DLK: 0/0!!! Máme obrovskou radost a jsme šťastní, že vytříbený genetický potenciál rodičů spolehlivě přebil neustálé řádění naší malé Benjamínky.
31.05.2009Dnes slaví štěňátka z vrhu M své 4. narozeniny! Maestro-Maxíku, MissGoldi, Mystery-Matyldo, Mercedes-Mendy, MaryGold-(druhá:)Matyldo, Moonlight-Jennynko, Mirabelle-Miruško, Meggie a MyLove-Mio, také Vám a Vašim pánečkům přejeme jen a jen to nejlepší, hodně zdravíčka, spokojenosti a vzájemné radosti do dalších šťastných zlatíčkovských dnů - a pro dnešek ještě navíc hezkou narozeninovou oslavu. K blahopřání se připojuje mamulka Bertička, děda Barouš a babina Jenny.
30.05.2009Na Oblastní výstavu v příjemném prostředí parku zámečku Březina u Rokycan jsme se velmi těšili, neboť již letmý pohled do katalogu předpovídal, že si tu smluvily setkání odchovy the BestBaron´s - ze 17ti přihlášených GR hájila již tradičně většina barvy naší ChS. Celou VIII.sk. FCI posuzoval pan Otakar Vondrouš, posuzování bylo napínavé do posledních chvil a naše "štěňátka" se představila v následujícím sledu (jsou uvedena jen umístění v pořadí): ve třídě mladých u pejsků zvládl skvěle svoji výstavní premiéru Walnut-Edík a vyběhal si ocenění V1-Vítěz třídy mladých; ve třídě otevřené se utkali hned čtyři krasavci od BB Perri-Charlie, Pluto-Badík, Titus-Tibo a Ultimus-Timík; ve třídě pracovní získal Porthos ohodnocení V2; a ve třídě vítězů zazářil United-Olda s výsledkem V1-Vítěz třídy vítězů, Oblastní vítěz. U feneček vybojovala na své první výstavě Waikiki-Wikinka "stříbrnou" V2; ve třídě otevřené excelovala Tell Me-Stelinka ziskem umístění V1-Vítěz třídy otevřené, Oblastní vítěz; a ve třídě pracovní si doběhly Therese pro V1-Vítěz třídy pracovní a Odyssea-Sissinka pro V2 (přičemž odchovy 2. generace z naší ChS přidaly ještě V1-VTO a V2). Děkujeme všem za hezky prožitý den plný milých setkání a úspěchů, k jejichž dosažení srdečně blahopřejeme, a těšíme se na další ročník!
29.05.2009Úvodního metodického nácviku na zkoušky OVVR se v hojném počtu zúčastnila také naše štěňátka z vrhů O-W!!! Obzvláště ti nejmladší nás opětovně mile překvapili hezkými výkony, za něž (krom svých skvělých rodičů:)) vděčí zejména svým obětavým pánečkům, kterým náleží dík za snahu, trpělivost a laskavost:) - Odpoledne se uskutečnilo tradiční setkání štěňátek z vrhu W u příležitosti jejich ročních narozenin. Všem děkujeme za toto milé setkání i vynikající péči, s jakou se svým zlatíčkům věnují.
27.05.2009Oslavila štěňátka z vrhu L své 4. narozeniny! Lorde-Matýsku, Lionheart-Luku, Leonardo-Lu, Liberto-Tesinko, Lionelle-Sárinko a LoveMe-Lenny, spolu s tatínkem Barouškem a maminkou Goldinkou Vám srdečně gratulujeme a přejeme Vám i Vašim pánečkům do dalších dnů jen to nejlepší, hodně dalších radostí a nových dobrodružství - a k tomu pro dnešek i pochutnání na narozeninových laskominkách:)
24.05.2009Nedělní nácvik na Zkoušky ze speciál. vodní práce proběhl za hojné účasti našich "štěňátek" z vrhů O-V i zástupců "velkých plemen", a to pod bedlivým dozorem zkušených pánů rozhodčích. Poděkování patří všem odpovědným pánečkům, kteří se svým pejskům starají o zábavu:) a pracují s nimi.
23.05.2009Silné zastoupení měla BestBaroňata:) rovněž na MVP v Litoměřicích, kde došlo ke změně rozhodčího a goldíky posuzovala paní Božena Ovesná. V otevřené třídě nastoupili kluci Theodor-Terýsek (získal V3), Sirius-Engík zde zvládl na "výbornou" svoji výstavní premiéru:), dále Parisek, Pluto-Badík a Noisette; a v pracovní třídě si pro V3 doběhl Tornado-Tedík. Při posuzování princezen se ve třídě otevřené představily Sissi-Sherin a Rosalia (obdržela také V3); a ve třídě pracovní získala Odyssea-Sissinka V2,res.CAC. Také odchovy 2. generace BB se s tituly CAJC, CAC a res.CAC rozhodně vyjímaly na stupíncích vítězů:) Všem děkujeme za hezkou prezentaci a k dosaženým úspěchům blahopřejeme.
23.05.2009Na MVP Lezsno Prestige si ve třídě pracovní vyběhal Jumbo ocenění V1 a titul CWC, čímž splnil poslední podmínku pro přiznání "Šampióna krásy Polska"!!! Jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum získal V3 ve třídě veteránů. Máme velkou radost a moc gratulujeme!
22.05.2009Období netrpělivého očekávání narození goldenních miminek se již přehouplo do závěrečné třetiny, a tak i dnešní návštěvní odpoledne patřilo mj. hlazení bříšek nastávajících maminek a povídání o fenoménu chovatelství:)
16.05.2009Dosud největšího výstavního úspěchu se dnes podařilo dosáhnout Santíkovi, a to na OVP na zámku Kačina, kde získal ohodnocení V1-Vítěz třídy pracovní a Oblastní vítěz! Gratulujeme!
16.05.2009Své zastoupení jsme měli i na mezinárodním poli, a to na speciální výstavě DRC v Diedersdorfu, kde získal Jumbo ve třídě šampiónů ocenění V3. Jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum pak V2 ve třídě veteránů. Blahopřejeme!
15.05.2009Uspořádali jsme další ze série nácviků, tentokrát na Zkoušky ze speciální vodní práce. Teoretického úvodu o metodice výcviku a následného praktického provádění jednotlivých disciplín se zúčastnili mj. rovněž odchovanci z našich vrhů K-U!!! Přejeme všem pánečkům hodně štěstí, vytrvalosti a trpělivosti při přípravě hafánků na jedny z nejoblíbenějších a veskrze retřívřích zkoušek!
11.05.2009Šteňátka z vrhu D slaví dnes již své 6. narozeniny! Diamonde, DreamBoy-Brunýsku, DonLeone, Denisi, DevelJime, Douglasi, Dancing Queen a Diano, přejeme Vám všem jen to nejlepší: něco dobrůtek a aportků:) do tlamičky a hodně zábavy pro psí dušičky - a samozřejmě, abyste Vašim pánečkům dělali jen samou radost tak jako doposud!
11.05.2009Rovněž nám den po Svátku matek:) pan doktor při USG vyšetření potvrdil radostnou novinku: naše mazlinka Fanynka se stane poprvé maminkou!!! Máme velikou radost, na fotečkách z ultrazvuku vyhlížíme naši vysněnou holčičku:) a přijímáme záznamy na štěňátka z tohoto výjimečného spojení - bude to již náš vrh X.
09.-10.05.2009V rámci prodlouženého víkendu se United proběhl v pracovní třídě na 2-denní mezinárodce SpringDuoDanube v Bratislavě, přičemž sobotní výstava byla jednou z tzv. kvalifikačních na Cruft´s. V sobotu posuzoval goldíky pan Berchtold z Rakouska a Olda obdržel V3, v neděli pak od pana rozhodčího Stanovského ocenění V2, res.CAC. Skvěle si zde vedli i potomci po předcích, odchovaných v naší ChS (sobota: V2,res.CAC, V4; neděle: V1,CAC,CACIB, V3, V4). Všem srdečně blahopřejeme!
09.-10.05.2009Na sobotní KV na zámku Hluboká se z našich odchovanců představil ve třídě otevřené pouze Sebastian; s vynikajícím skóre však uspěly především odchovy 2. generace BB: 2x VN1, VN2, VN3, VN4, V1,CAC, 2x V2,res.CAC, 2x V3. Na nedělní SVR byl naší vlajkovou lodí ve třídě pracovní Porthos a stejně skvěle se opět dařilo BB vnoučátkům: 3x VN1, 2x VN2, 3x V2,res.CAC, 2x V3, 2x V4, BISPuppy - přičemž celá desetina vystavovaných zlaťáčků po oba dva dny vzešla z naší ChS! Získaných ohodnocení si velmi vážíme, neboť zde goldeny posuzovaly známé a dlouholeté chovatelky plemene ze země původu paní Anne Woodcock a Janet Buckingham. Zjištění, že se co do výsledků vícegeneračního potomstva a výrazností zásahu do populace GR stal TheBestBaron u nás top kennelem, je pro nás nesmírně zavazující...
09.05.2009Zkoušky vloh dnes v I. ceně složili Therese a Pluto, který byl vyhlášen i nejlepším retrívrem na těchto zkouškách! Máme velikou radost a oběma gratulujeme, jen tak dál!
04.05.2009Protože opakování je matka Moudrosti:), proběhl odpoledne další z nácviků na Zkoušky vloh s důrazem na precizní provedení aportů a práci s kachnou.
03.05.2009Jak se říká, komu se nelení, tomu se zelení:) Trilogii náročného prodlouženého víkendu ve složení zkouška-speciálka-mezinárodka završil svým velkým dnem na MVP Łódź jeden z našich nejúspěšnějších odchovánků United, který se zde vystavoval ve třídě pracovní. Byl vybrán jako nejkrásnější představitel plemene GR na této výstavě a získal ocenění V1, CWC, CACIB, BOB a Nejlepší dospělý pes!!! Tímto počinem se stal Oliverek čekatelem čestných titulů Mezinárodní šampión krásy a Šampión krásy Polska jako již třetí země v pořadí(!), přičemž si další titul BOB přidal do sbírky po neuvěřitelných 4 měsících! Máme obrovskou radost a zejména obětavým pánečkům děkujeme za to, že Oldovi umožnili získat za krátké dva roky to, co se podaří jen málokomu - a k tomu za celý život...
03.05.2009A ze zahraničních výstavních kolbišť ještě jedna novinka: na NVP Banská Bystrica si Noisette ve třídě otevřené vyběhal ocenění V2. Gratulujeme!
02.05.2009Na MVP Praha jsme byli svědky netradičního běhu posuzování, kdy bylo na poslední chvíli sloučeno posuzování pejsků i fenek GR do jediného kruhu - a pejsci nastoupili až po posouzení feneček-:) Delegaturu přijal pan Carlos Salas ze Španělska, všichni BestBaroni byli ohodnoceni jako "výborní": u pejsků ve třídě otevřené bráškové Theodor-Terýsek a Tornado-Tedík a ve třídě pracovní Nicholas; u fenek to byly sestřičky Rosabella a Rosalia (ta skončila na 3. místě z 11ti). Excelovali zde i potomci BB odchovů (umístění v pořadí: V1,CAC,res.CACIB a 2x V3). Všem blahopřejeme a děkujeme za hezkou prezentaci a milé setkání:)
02.05.2009Dnešek byl opravdu bohatý na události, neboť jsme měli své zastoupení i na Speciální výstavě retrieverů ve slovenském Kosoríne, kde se United umístil ve třídě šampiónů na třetí příčce. Moc gratulujeme!
02.05.2009A trojlístek radostných novinek uzavírá zprávička pro nás nejcennější: Naše (největší:)) zlatíčko Baroušek oslavil dnes uprostřed své zlaté smečky již 13.narozeniny!!! Ze srdce mu všichni přejeme hlavně hodně zdravíčka a neutuchajícího životního optimismu - a samozřejmě ještě celou kupu nesčetných legrací s jeho zlatou smečkou:) - Jménem našeho barda srdečně děkujeme za všechna zaslaná blahopřání a dárečky a jsme moc rádi, že Vás všechny máme:)
01.05.2009Předzkouškové nácviky již mají své první úspěšné absolventy. Zkoušky vloh retriverů v I. ceně dnes s přehledem složil United, a to "v obležení ohařů, jezevčíků a jagů, kde Olda a jeden bedlington byli výjimky", jak říkala panička:) Stejně tak dobře si na ZV ohařů vedla i fenka NKO:) Máme velikou radost a srdečně blahopřejeme!
25.04.2009MVP České Budějovice navštěvujeme každoročně na jaře i na podzim, a to moc rádi. Tentokrát se ve třídě veteránů poprvé představila naše bezmála 9tiletá Lojzička - hezky se prezentovala, zvesela se proběhla, stála jako stará:) profesionálka - a skončily jsme umístěním V2. Goldeny posuzoval Ing. Antonovič a naši odchovánci se rozhodně neztratili, a to včetně BB 2. generace (CAC, 2x res.CAC, V3, V4). Z potomků přímých zde ve třídě otevřené zahájil svoji letošní výstavní sezónu Ultimus-Timík, premiéru ve výstavním ringu zvládl na jedničku Titus a bráška Theodor-Terýsek zde obdržel V3; ve třídě pracovní se představil Quatro-Rex a ve třídě šampiónů zabodoval United-Oliver oceněním V2, res.CAC. U feneček v otevřené třídě na "výbornou" běhaly TellMe-Stelinka a Rosalia, která obsadila třetí místo. Obrovskou radost jsme měli z vítězství v závěrečných soutěžích, kdy chovatelská skupina TheBestBaron ve složení TellMe-Ultimus-Titus (tj. 3 jedinci po 4 rodičích!) stanula na zlatém stupínku!!! Velmi děkujeme všem rodinkám našich odchovů za vzornou prezentaci svých zlatíček i skvělou reprezentaci domácí ChS. Jsme na Váš všechny opravdu pyšní!
25.04.2009Rovněž si velmi ceníme umístění na MVP Opole, kde posuzovala rozhodčí ze země původu Vicky Clarke. Ve třídě pracovní zde Jumbo získal ocenění V3 (a odchovy BB 2. generace umístění V1,CWC,res.CACIB a V3). Srdečně blahopřejeme!
24.04.2009Tentokrát bylo i pro nás:) návštěvní odpoledne jedním velkým překvapením, neboť se zde až na dvě výjimky:) a zcela neplánovaně sešla třetina potomků naší šikulky Lojzičky a dokonce nechyběl zástupce ze žádného z jejích 4 vrhů! Za milou návštěvu a ojedinělou podívanou velmi děkujeme a těšíme se na další brzké setkání!
22.04.2009Dnešek je pro nás opravdu významným dnem, neboť první potomci našeho veteránšampióního:) zakladatelského páru z vrhu A totiž oslavují již své 8. narozeniny - a počet zlatíček-seniorů v naší ChS tak dosáhl počtu 5! Spolu s pantátou Barouškem a panímámou Jeynynkou srdečně blahopřejeme A-Garpíkovi, Archimu, Arthurovi, Arnymu, Aronovi, AnnyJesice, Allince a našemu stále veselému mazlíkovi Alfičce - a všem přejeme hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka i do dalších zlatých let, pro dnešek pořádnou narozeninovou party:) - a samozřejmě, aby svým pánečkům dělali pořád jen a jen samou radost.
18.04.2009Jarní svod loveckých psů dnes absolvovalo hned několik našich odchovanců, všichni s výsledkem standardním. My jsme jeli na přehlídku do Vinařic u Berouna:) Všem našim "štěňátkům" srdečně blahopřejeme k počátečním krůčkům na cestě k uchovnění.
18.04.2009Svoji výstavní premiéru v Polsku si na NVP 8.skupiny FCI v Częstochowe s grácií sobě vlastní:) odbyl United, když v pracovní třídě vyběhal ocenění V4. Goldeny posuzovala finská paní rozhodčí Kirsi Nieminen a úspěšně se zde prezentovali ještě tři další potomci naší krve. Ze všech máme velikou radost a gratulujeme jim!
17.04.2009Konala se "generálka" před Zkouškami vloh, přičemž vítané příležitosti procvičit si všechny disciplíny s hodnocením nanečisto využilo rovněž několik odchovánků z našich vrhů P-U. Nejen pány rozhodčí potěšily bezchybné výkony "starých ostřílených kozáků", ale i snaha těch méně zkušenejších se jim ve výkonech vyrovnat, kterou zejména ti nejmladší rozhodně nešetřili:) Ze všech chlupáčků, kteří se přijeli ukázat, máme velikou radost a pánečkům děkujeme za pečlivost.
09.04.2009Pravou zlaťákovskou dospělost:) dnes oslavou již 3. narozenin dovršili jedni z našich pracovně nejvlohovějších odchovánků z vrhu P! Porthosku, Parisku, Pierottku, Planchete-Lakýsku, Primíčku, Pluto-Badíčku, Perri-Charlie, Princessko a Primadonno-Ájinko, přejeme Vám i Vašim rodinkám jen to nejlepší, hodně zlatých radostí a dobrodružství do dalších úspěšných a šťastných dnů - a pro dnešek ještě samozřejmě také pořádnou narozeninovou dobrotu navíc:)
Také všem, kdo narozeniny zrovna nestaví, přejeme hezké Velikonoční svátky.
04.04.2009Předvedení na NVP Ostrava zvládli všichni naši odchovanci na "výbornou": v otevřené třídě nastoupili Sebastian a Noisette (obsadil 4. místo); a u feneček získala Jeanette ocenění V1, CAC a stala se tak čekatelkou Šampióna krásy CZ! Ani odchovy 2. generace se zde rozhodně neztratily a obdržely: 2x CAC, 2x res.CAC, 1x V2 a 2x V3 (uvádíme jen umístění v pořadí), přičemž opět více než šestina goldíků, prezentovaných na této výstavě, vzešla ze zdejší krve! Všem srdečně blahopřejeme - a dodáváme, že tato předvelikonoční sobota se nám zapsala do paměti další premiérou, neboť v tento den hájili barvy naší ChS její odchovanci hned na třech výstavních kolbištích ve třech zemích!
04.04.2009Na NVP v Drážďanech vybojoval Parisek ocenění V3. Goldíky posuzovala paní rozhodčí Ruth Scholz. Blahopřejeme!
04.04.2009A do třetice, po téměř roční výstavní pauze, se na MVP v rakouském Wieselburgu ve třídě pracovní vystavoval Gryffindor Junior. Od paní rozhodčí Ingrid Grill získal umístění V2, res.CACA. Gratulujeme!
03.04.2009Proběhl další z nácviků - nejen:) - na Zkoušky vloh, kde jsme měli opět milou příležitost potěšit se z pokroků "našich" svěřenců. Všem držíme palce, aby zdárně dopilovali nedostatky a úspěšně obstáli také při zkouškách.
02.04.2009Další novinka, a to z ranku těch zdravotních, kterých si samozřejmě nejvíce ceníme: United podstoupil dnes vyšetření na dědičné oční choroby PRA/CAT s výsledkem clear. Děkujeme majitelům za odpovědných přístup a gratulujeme!
29.03.2009V neděli jsme se vypravili na mezinárodku do Berlína, kam byla přihlášena hned tři naše "štěňátka": ve třídě otevřené se představil Paris, ve třídě pracovní obsadil 4. místo United a ve třídě šampiónů získal Jumbo ocenění V2, res.CAC, res.VDH. Pejsky GR posuzovala paní rozhodčí Eeva Rautala z Finska. Bylo to pro nás velmi náročné 3-denní, které však rozhodně stálo za to:)
28.03.2009Na NVP Nitra jsme se velmi těšili, neboť jsme vyrazili v premiérové palubní sestavě tři 2-nožci a čtyři hafani třech plemen:))) U goldíků jsme ve třídách pracovních měli dva zástupce a oba si vedli skvěle: United získal ocenění V1, CAC a stal se čekatelem Šampióna krásy Slovenska(!); a Jeanette byla ohodnocena V2, res.CAC. Srdečně oběma blahopřejeme! - Výstavu jsme si opravdu užili především díky pohodové atmosféře a milým setkáním s dobrými přáteli - a ze Slovenska jsme navíc zcela neskromně:) odjížděli s trofejemi za 3x CAC, 2x NV a 1x BOB:)
27.03.2009A jarní výcviková sezóna je tu! Tradičně ji zahájil úvodní teoreticko-praktický nácvik na Zkoušky vloh podle ZŘ ČMMJ, organizovaný pro všechny příznivce pejsků loveckých plemen, jehož se mj. zúčastnili odchovanci z našich vrhů K-W i fenečka NKO!!! Výkony všech hafíků jsme byli mile překvapeni, všem přejeme v nastávajícím období tréninků hodně vnímavosti a pánečkům nezbytnou laskavost, důslednost a vytrvalost.
22.03.2009Při závěrečné části semináře o úpravě srsti, pojmenovanou "Linie, finesy, trendy", nám milou společnost tentokrát dělala naše sluníčka Alfička a Sweetynka. Tuto jsme věnovali zastřešujícím tématům: zabývali jsme se jednotlivými konstitučními typy GR, druhy a trendy střihů či triky pro doúpravu linií a fines s ohledem jak na přednosti upravovaných hafánků, tak i individuální požadavky při posuzování. Všechny frekventanty 3-dílného cyklu obstály na výbornou, zaslouženě si odnášely absolventské certifikáty a na zušlechtěné kožíšky svých zlatoušků mohou být právem pyšné:) Děkujeme jim za snahu a pečlivý přístup a všem pomocníkům za čas a skvělé zázemí:)
21.03.2009Na první jarní den:) slaví také štěňátka z vrhu U své 2. narozeniny! Jsou to "medvíďata" Universe-Uni, Urbi-Buráček, Uránek, Uragan-Urášek, United-Oliver, Umberto-Bertík, Ultimus-Timmy, Unique-Julinka, Ultra-Tracy a Uni-Juni. Moc a moc gratulujeme, přejeme Vám všem jen to nej- a nej- a nej-... - a abyste především Vašim pánečkům dělali i nadále jen samou radost.
21.03.2009Druhá část "upravovacího" semináře s názvem "Základní figurální střih" obnášela studium standardu GR a mezinárodně používané terminologie. Společně jsme si objasnili rovněž ověřený sled činností, ze kterých základní předvýstavní a výstavní úprava sestává, a v rámci praktické části byla opět příležitost vyzkoušet si na vlastním zlaťáčkovi a našich beruškách Goldince či Bertičce střih základní figury.
20.03.2009Dnešní návštěvní odpoledne bylo - krom oslavy 2. narozenin našeho fousáče Stefánka:) - plné vzácných setkání s odchovanci, kteří za námi se svými pánečky přijeli z větších dálek. Na programu byla diskuse především o evergreenech ve skladbě výživa-zdraví-výcvik, seznámení těch nejnedočkavějších potenciálních zájemců se zástupci našich odchovů a samozřejmě také planovaná štěňátka.
15.03.2009Při první části semináře na téma "Úprava srsti GR - prevence a zdravotní střih" jsme se zabývali osvětlením základních principů správné péče o srst a jednotlivé tělesné partie. Modelkami se rády staly naše holčičky Goldinka a Sweetynka:) Po teorii následovalo provedení zdravotní úpravy vlastního zlatíčka pod vedením úspěšné absolventky loňského kurzu:)
08.03.2009Uskutečnil se jeden z našich top celodenních seminářů, a to na téma "Vystavování GR od A do Z - principy a nejčastější chyby". Všem zúčastněným majitelům našich odchovánků děkujeme za čas, který si vyhradili na edukaci se svým zlatíčkem, i za to, že jsme měli znovu příležitost potěšit se pokroky, kterých spolu sehrané týmy docílily - a už se velice těšíme na jarní pokračování letošní výstavní sezóny:)
07.03.2009Štěňátka z vrhu T slaví dnes své 2. narozeniny! Tigříku, Trilinku, Timothey-Ronečku, Titusku-Tobiášku, Theodore-Terýsku, Tornado-Tedíku, TouchMe, Terezko, Thrue-Tamy, TellMe-Stelinko, Tosca-Tiffany - a naše milá a věčně rozverná:) Tiffany-Meginko, přejeme Vám všem jen to nejlepší, hlavně hodně zdravíčka a pohody - a také ještě hodně dalších úspěchů na všech kolbištích, na něž se se svými skvělými pánečky vydáte:)
05.-08.03.2009V anglickém Birmingham se konala tradiční výstava Cruft´s 2009. Posuzování goldíků jsme letos sledovali on-line, zde uvádíme odkaz na výsledky GR. Dále je možno nahlédnout do galerie vítězů několika ročníků, pokochat se pohledem na letošní finalisty skupiny loveckých psů a na závěr ještě ochutnat atmosféru této výjimečné události třeba prostřednictvím těchto fotografií. Pokoukání zajisté velmi inspirativní:)
26.02.2009Pětice dorostenců z vrhu V dnes slaví své 1. narozeniny! Jsou to "Mišáčci":) V.I.P.-Voodoo, Vision-Badíček, Voyager-Voody, dáma každým coulem:) Victoria - a naše nejmenší sluníčko (a největší dračice:)) Violette. Srdečně gratulujeme, přejeme vydařenou narozeninovou party s óoobrovským dortem, jak se na takové výročí patří:), a do dalších dnů plných pohody a zábavy oslavencům-zlaťáčkům i jejich pánečkům "radostný život celičký s jejich milými zlatíčky"!
20.02.2009Tentokrát jsme na všeobecné přání:) návštěvní odpoledne věnovali procházce a kochali se pohledem na goldíky, kteří od štěňátek po dědoušky radostně dováděli ve sněhových závějích. Inu, smečka je smečka:)
09.-10.02.2009Jako Valentinský dárek:) Vám přinášíme odkaz na video z posuzování GR na 133. výstavě psů v New Yorku, která se právem řadí mezi Top10 na světovém žebříčku. Pro nás je tak trochu srdeční záležitostí, neboť jsme ji před pár lety měli možnost jako diváci navštívit. A že paralel s výstavami u nás nalezneme velmi málo? Není divu: jiné rozdělení plemen do skupin, dokonalé uzpůsobení místa konání, dynamičtější styl posuzování, bezchybná výstavní příprava a předvedení, noblesní kultura vystavování - to vše dodalo na lesku i letošnímu ročníku této nezapomenutelné show. A bonbonek na závěr: takto se zadával letos BIS...
07.-08.02.2009Víkend jsme opět strávili ve společnosti našich dobrých přátel, tentokrát u příležitosti 2-denní výstavy Duo-CACIB Brno, letos kvalifikační na Cruft´s 2010, čemuž odpovídal i nebývale vysoký počet přihlášených psů. V celkovém počtu 148 goldenů se zástupci naší ChS v konkurenci rozhodně neztratili - včetně druhogeneračních odchovů totiž téměř šestina vzešla z naší ChS! Zlaťáčky posuzovali po oba dny manželé Lane´s z Velké Británie, jejichž rozhodcování sledovali s údivem neskrývaným všichni přihlížející. Bez komentáře ponecháváme veškeré projevy nespokojenosti či výroky, že "kdo nevyhrál, divil se; a kdo vyhrál, ten se divil ještě víc"...
Za hezké předvedení děkujeme zlatíčkům United (tedy Oliverkovi), Tigříkovi, Pariskovi, Noisettkovi, Winnie (která, ač nejmladší, v neděli vybojovala mezi dorostenkami 4. místo) a sestřičkám Theresce a Tell Me (alias Stelince). Třešničkou na dortu bylo nastoupení "tří grácií":) ve složení Therese - TellMe - Winnie v závěrečných soutěžích chovatelských skupin. Celá BB reprezentace si tuto výborně organizovanou dvoudenku náležitě užila, obzvláště pak, když jsme si z této výstavy odvezli titul BOB a nominaci na Cruft´s 2010!!! Všem srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou prezentaci a hezky strávený víkend.
07.02.2009Oslavují "medvíďata":) z vrhu O již své dospělácké 3. narozeniny! Orýsku, Oliverku, Otokare-Rusty, Olympie-Sáro, Octavie-Dizzi, Olivie-Julinko, Ophelie-Elso, Odette-Jessiko a Odyssea-Sissinko, blahopřejeme Vám i Vašim pánečkům k dosažení zlaťákovské dospělosti a přejeme Vám jen a jen to nejlepší: hezkou narozeninovou oslavu a do dalších let ještě hodně zábavy i domácí pohody - a k tomu moře zlatých radostí a malých i velkých dobrodružství:)
31.01.2009Pro majitele našich štěňátek a "staré dobré přátele" jsme uspořádali reprezentační ples, večer plný překvapení a zábavy. Jak se na správnou společenskou událost patří, úvodní vystoupení patřilo Toníčkově a Ivetině dog-dancing předtančení, v průběhu tanečního večera následovala soutěž o nej- taneční pár či dámská volenka a nechyběla ani bohatá tombola... Vyvrcholením plesu se stalo půlnoční překvapení našich kamarádů Lukáše a Dády s Puncíkem, Trubičkou a Lancem v duchu free-style s frisbee a balónky a mistrovská "čísla" v pasení kachen - indických běžců:) Všem děkujeme za hvězdný protančený večer, účinkujícím za nabitý program, celému realizačnímu týmu za bezchybnou organizaci a našim holčičkám Alfičce a Růžence za pomoc s moderováním:)
25.01.2009Také "štěňátka" z vrhu H slaví dnes již své 5. narozeniny! Hillwick-Chevasi, Huberte-Bertíku, Hakýsku-Berýsku, Hanýsku-Berýsku, Hillary-Jessico, Haničko-Tino, HappyLady-Wendy, Hollinko a naše "Výsosti":) Highness Mexinko, moc Vám gratulujeme a přejeme Vám i Vašim pánečkům do dalších dnů jen to nejlepší: hodně zlatíčkovských radostí, pohody a dobrodružství a k tomu pro dnešek i pochutnání na narozeninovém dortíku.
22.01.2009Odchovánci z vrhu G dnes oslavují své půlkulaté:) 5. narozeniny! Gryffko, Gregory, Grafe, Garpe, Geoffrey-Janku, Gino, Grandesko, Gentle Kiss-Jenny a naše krasavice Glorinko, do dalších zlatých let Vám i Vašim pánečkům přejeme jen a jen to nejlepší: hodně spokojenosti a vzájemné radosti a pro dnešek ještě samozřejmě pořádnou narozeninovou oslavu!
20.01.2009Dnes byl vystaven certifikát Šampióna krásy CZ zlaťáčkovi jménem United - mazlík dovršil podmínky pro udělení tohoto čestného titulu ve věku necelých 22 měsíců a navíc po jen těžko uvěřitelných 9ti měsících své výstavní kariéry!!! Moc Oliverkovi i jeho obětavým pánečkům gratulujeme, s radostí jej vítáme mezi ostatními BestBaron´s šampióny a přejeme mu hodně dalších šťastných kroků ve šlépějích jeho úspěšných rodičů!
17.01.2009Ani letos jsme nechyběli v TOPHotelu Praha při reprezentační soutěži "Šampión šampiónů 2008". Všem přátelům děkujeme za milá setkání, fotečky a hezky prožitý den "v záři reflektorů":)
17.01.2009A zatímco jsme běhali po červených kobercích a kochali se pohledem na ty nejkrásnější šampióny, drželi jsme palce Jumbovi, který se (také ve třídě šampiónů:)) ucházel o další čekatelství šampióna VDH na mezinárodce CACIB Nürnberg. Goldeny na této prestižní výstavě posuzoval pan Miroslav Zidar ze Slovinska a odpoledne jsme obdrželi radostnou zprávu: Jumbo V1-Anw.Dt.Ch.VDH!!! Jeho tatínek MCh.&MVetCh. Goldsand's Charlie Drum získal ohodnocení V1-Anw.Dt.Vet.Ch.VDH ve třídě veteránů. Gratulujeme!
16.01.2009Ve společnosti několika našich odchovánků a jejich lidiček jsme si skvěle užili dnešní návštěvní odpoledne, další vítanou příležitost k milému pomazlení se se "štěňátky" a povídání o zlatíčkovském běhu života.
10.01.2009Přesně v duchu našeho chovatelského kréda o "Dual Purpose" odchovy (tedy krásné i šikovné:)) jsme měli své zastoupení rovněž na NVP Olomouc, odkud jsme s potěšením stejně jako vloni přijali ty nejúžasnější zprávy. Den předem jsme se po návratu z této výstavy s našimi meruňkami ještě smáli, že jsme tam BestBaronům umístěním BIG5 prošlápli červený koberec:)...
Zlaťáčky zde posuzovala paní rozhodčí J.Holečková a všech našich 7 odchovanců se prezentovalo vpravdě na "výbornou". Na kruhu pejsků se jako první s grandiózním úspěchem předvedl United, jenž coby držitel titulů CAC, NV a BOB nejen že splnil podmínky pro udělení titulu Šampión krásy CZ, ale stal se i nejúspěšnějším představitelem plemene GR na této výstavě!!! Ve třídě otevřené nastoupil Sebastian; a ve třídě pracovní Porthos s oceněním V3. Z feneček zvládla svoji výstavní premiéru ve třídě dorostu s umístěním VN3 nejmladší Winnie; v mezitřídě se jako správné Ladies představily sestřičky TellMe a Therese; a ve třídě otevřené zabodovala Rosalia ziskem krásného ohodnocení V2, res.CAC. - Také všichni ostatní zástupci našich vícegeneračních odchovů si vedli naprosto dokonale a všichni skončili s umístěním v pořadí (2x CAC ve třídě pracovní; 1x V3 a 2x V4 v nižších třídách), a tak lze konstatovat, že i letošní výstavně-pracovní (nebo spíš pracovně-výstavní?:) sezóna začala pro naši ChS přímo skvěle. Všem zlatíčkům i jejich pánečkům gratulujeme k dosaženým úspěchům a přejeme jim do celého nastávajícího roku jen a jen to nejlepší!
10.01.2009Tentýž den se konal při honu na bažantí zvěř již tradiční FTR v bažantnici Terešov, na kterém za BB-team s úspěchem startovala opravdu unikátní sestava: naše divoška Kačenka, její synek Jumbo a dokonce i vnouček Tornado. Všichni nás potěšili svými výkony a my jim srdečně blahopřejeme!
Po té byly vyhlášeny výsledky již 7. ročníku celoroční prestižní soutěže práceschopných zlatých retrívrů za rok 2008 Golden Work Cup, jejímž vyhlašovatelem je naše ChS. Všem přihlášeným zlatíčkům i jejich pánečkům gratulujeme k dosaženým úspěchům a přejeme ještě hodně dalších překonaných met, a to nejen na pracovním poli.
A protože se jen málokdy stane, aby v jediný den a na dvou různých kolbištích tak excelentně uspělo hned 10 potomků z jediné ChS, večer už jsme slavili všichni společně:)
02.01.2009Tak jako každoročně máme hned počátkem nového roku tu čest v čele s pantátou Barouškem a panímámou Jennynkou blahopřát našim milým odchovánkům, tentokrát z vrhu B, k oslavě již 7. narozenin! Bradíku, BigTome, Brunísku, Bairuško, Belinko, Bellisko, Bettynko a naše milá podšívko:) Berťičko, moc a moc Vám všem blahopřejeme! Přejeme Vám i Vašim pánečkům jen to nejlepší - ať Vám zdraví nepřestává sloužit a nikdy Vám nechybí dobroty v mističkách ani zábava s Vašimi hodnými pánečky!
Starší novinky
 
Ing. Vladimír Melion, Cekov 5, 338 08 Czech Republic, Phone: +420 604708641, Skype: vvmelion, baron(a)bestbaron.cz,
35 min. od Prahy po dálnici D5, Exit 41, 4 km Cekov - mapa, GPS: N:49°49'19.584", E:13°45'53.442".